Çimlerinizi Ayrıktan Kurtarın

LİTREDE 75 GR SAF FENOXAPROP-P-ETHYL aktif maddeli ayrık kontrol ilacı;
Bu İlaç, ayrığın aktif olarak büyüme döneminde ve sıcaklık 90 ° F= 32 cg olduğunda, doğrudan yaprağına püskürtülerek, 1 ay ara ile en fazla yedi uygulama şeklinde yapılabilir.

Önemli: Poa pretensis, lolium perene ve festuca türleri olan çimlerde kullanılabilir. Günümüzde Festuca arundinacea türünün ağırlıklı olduğu karışımlar kullanılmaktadır. 4-5 aylık gelişmiş bir çim alanda rahatça kullanılabilir.


 

Ayrığa yaprak ve gövdeden nüfuz eder, 4-10 gün içinde yapraklarda sararma ve lekeler görülür, hava şartlarına bağlı olarak bitki 15-30 gün içinde ölür. Bitkilerin gelişmesi için uygun olan optimum iklim şartları ilacın etkisini arttırırken kuru ve soğuk şartlar etkisini azaltır. Uygulamadan 1-3 saat sonraki yağışlardan olumsuz etkilenmez.

Kullanım şekli: Ayrıkların biçilmemiş olması gerekir. Önceden bolca sulanan çimin yapraklarının kuruması beklenir. Ve uygun dozaj halinde çim alana spreylenir.2 gün sulama yapılmaz.Daha sonra periyodik sulamaya devam edilir.Çim alan biçilecekse 1 gün sonra yapılır.

Bu ilaç su otu denilen yabancı otu da öldürür.

Kullanım dozu: 100 m2 çim alana 15 ml ilaç aktif maddesi düşmelidir.15 litrelik sırt pompasına 15 ml ilaç karıştırılır ve alana sprey edilir.

Kullanımı ile ilgili Uzman Ziraat Mühendisine danışınız.