ÇİM HAVALANDIRMA SANDALETİ

Çiminiz Nefes Alacak

Çim alanlarınızı havalandırmak artık çok kolay. Çim havalandırma sandaletlerini ayakkabınızın altına geçirerek bahçenizde keyifli bir şekilde yürümeniz yeterlidir. Sandaletlerin altındaki çiviler toprakta delikler oluşturur. Oksijen ve suyun köklere iletilmesini sağlayarak çimlerin daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapı kazanmasını sağlar. Yaklaşık 5.5 cm olan çivi boyları dikine yapmış olduğu havalandırma sayesinde kardeşlenmeyi artırır.


 

Her yıl yüzlerce metrekare çim alanı yeterli havalandırma yapılamadığından sararmakta ve çeşitli hastalıklara yakalanıp yok olmaktadır. Bu da binlerce liranın kaybı anlamına gelmektedir. Senede iki kez fazla vaktinizi almayacak olan bu basit uygulama ile çim alanlarınızın ömrü şüphesiz uzayacaktır. Havalandırma yapacağınız en iyi zaman, ilkbahar ve sonbahar sezonlarıdır. Her iki sezonda yürüyüş yönünüz farklı olması, çim alanınızın homojen bir şekilde havalanmasını sağlayacaktır.

Mekanik çim havalandırma aletlerini de kullanarak çiminizi havalandırmanız mümkündür ancak bu yöntem kullanım açısından zorluğu olduğu gibi pahallı bir yöntemdir. Çim havalandırma sandaletlerini her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yürümeye başlamadan evvel, sandalet kemerlerinin sıkıca bağlandığınızdan emin olmasınız. Çiviler toprağa dik gelecek şekilde normalden daha yavaş bir hızda yürüyerek bahçenizi dolaşmalısınız.

Herhangi bir sakatlığa mahal verilmemesi için toprak zemin harici alanlarda kullanılmamalı ve çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Çim havalandırma sandaletinin kullanımı için videoyu izleyebilirsiniz.

Satın almak için bizimle irtibata geçiniz.

 

 

{youtube}tOo6cSYbAHU|600|450|1{/youtube}