Bahcevanlar

KÖPEK & ÇİM

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yazan  Kategori: ÖNEMLİ UYARILAR

Köpeğimizin mutluluğu ve çimi hasardan korumak...

Köpekler ve çimler doğal bir çift. Onları nasıl güvenli, mutlu ve sağlıklı bir arada tutarız.

 

Köpeklerimiz farklı nedenlerden ötürü çimlerimizi bizim yaptığımız kadar takdir ediyorlar. Çoğunlukla bizim çimlerimizi kendi görünümleri için severken, köpeklerimiz onları koşmak, oynamak, sırtlarında yuvarlanmak ve işlerini yapmak için bir yer olarak görüyor. İşte çimlerinizin iyi görünmesini ve köpeğinizin güvenli ve mutlu olmasına yardımcı olacak birkaç basit ipucu.

Köpek idrarında bulunan asit bileşenleri çimlerde genelde sarı renkte olan yanmalara sebep olur. Yüksek biçme, etkilenen alanların mümkün olan en kısa sürede su ile yıkanması gibi uygulamalar zararın azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ancak, hasarlı noktaların onarılması gerekir,

Daha kalıcı ve etkili bir çözüm, bahçenizin arka tarafında bir alan oluşturarak ve oraya gitmesi için köpeğinizi eğitmektir.

Çimlerinizi yıl içerisinde en fazla 4 kez gübreleyin. Hızlı büyüten hızlı eriyen gübrelerle değil. Güçlü bir yapı kazandırmasını sağlayan yavaş eriyen ve potasyumu zengin gübre ile besleyin. Çim ne kadar sağlıklı olursa köpeğinizin verdiği zararlara karşı o kadar dayanıklı olur.

Çiminiz için kullandığınız gübre gibi malzemeleri düzgün olarak depolayın. Tüm çim ürünleri, çocukların ve evcil hayvanların içine giremediği yerlerde düzgün bir şekilde saklanmalıdır. Sizin köpeğiniz çim yediğinde panik yapmayın. Kusar. Kusmuğu yemesi durumunda da şaşırmamalısınız. Çoğu zaman, bazen mide bulantısını tedavi etmenin bir yolu olarak görülüyor bu.

Okunma 3762 defa Son Düzenlenme Salı, 10 Nisan 2018 13:49
Alparslan ÜLKÜ

Yüksek Ziraat Mühendisi - 28 Haziran 1972 Ankara doğumludur. İlk öğrenimini Ankara, Ağrı, Erzincan ve İstanbul'da tamamladı. Orta öğrenimini İstanbul, liseyi de Gelibolu'da tamamladıktan sonra lisans öğrenimini 1990-1994 yılları arasında, yüksek lisansını da 1994-1996 yıllarında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesinde sona erdirdi. Askerlik hizmetini 1996-1997 yılları arasında J.Atğm. olarak Silopi’de tamamladı. Yüksek lisans yaparken Eminönü çiçekçiler pazarında zirai ilaç bayi mesul müdür olarak iş hayatına başladı. Aynı şirketler grubunda haşere ve zararlılarla mücadele (pest control) işlerinde kontrol mühendisi olarak çalıştı. Çalıştığı şirketin yeniden yapılanmasıyla çim tohumu ve ithal gübre pazarlamasında satış elemanı olarak görev yaptı. 1995 yılında başladığı bu firmadan 2004 yılında ayrılarak Büyük Çamlıca Fidancılık şirketinde teknik departman sorumlusu olarak 2010 yılı ağustos ayına kadar çalışmıştır. Daha sonra Gübretaş T.A.Ş'de Ürün teknik destek sorumlusu olarak 2.5 yıl hizmet ettikten sonra şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

Bu kategoriden diğerleri: « ŞİMŞİRLERDE ALARM

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.