Bahcevanlar

  • ORGANİK İLAÇLAMA

  • ORGANİK SEBZE BAHÇESİ KURULUMU

  • OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ KURULUMU

  • UZMAN BAHÇE BAKIMI

  • SİZ HAYAL EDİN BİZ YAPALIM...

  • BÜYÜK AĞAÇ BUDAMA HİZMETİ

  • OFİS BİTKİLENDİRMESİ

  • PROJE ÇİZİMİ

  • UZMAN DANIŞMANLIK HİZMETİ

ÇİM HAVALANDIRMA SANDALETİ

Çiminiz Nefes Alacak

Çim alanlarınızı havalandırmak artık çok kolay. Çim havalandırma sandaletlerini ayakkabınızın altına geçirerek bahçenizde keyifli bir şekilde yürümeniz yeterlidir. Sandaletlerin altındaki çiviler toprakta delikler oluşturur. Oksijen ve suyun köklere iletilmesini sağlayarak çimlerin daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapı kazanmasını sağlar.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız  
Satın almak için tıklayınız

GREENSTAR CRF 20kg

Greenstar CRF 20kg NPK 24+5+10+2MG0+9SO3+Fe

Yavaş azot salınımı ile kademeli büyümeyi sağlayan, 2-3 aylık çim besleme gübresidir.Dengeli N.P.K(24-5-10,2Mg+0.5 Fe) içeriği ile sağlıklı kök ve yeşil aksam  oluşmasını teşvik eder.İçeriğinde bulunan Demir ve Magnezyum yeşil renginin sürekliliğini sağlayarak güneş ışınlarını besine çevirmesinde işe yarar.Teknik bilgi veya sipariş için bizi arayınız...

Yaz Aylarında Çim’de Olan Stresi Nasıl Azaltırız?

Yabani ot gelişimi, böcekler, aşırı sıcaklar ve bunun gibi bazı durumlar sağlıklı çiminize stres yaşatabilir.

Güneş onu yaktı. İnsanlar üzerinde yoğun şekilde yürüdü. Susuz kaldı ve yabani otlar çimi ele geçirmek istiyor. Evet,bahçenin içinde dert zamanı. Ancak, çimlerinizin yaz mevsiminin stresleriyle baş etmesine yardımcı olacak bazı kolay adımlar atabilirsiniz.

Çiminiz için Stres Faktörleri;Isı, kuru hava ve yaya trafiği çoğu çim türü için temel streslerdir. Diğerleri yabani otlar ve böceklerdir, ancak çimleriniz zaten acı çekerken daha da kötüleşebilir.

Çimenlerin üzerinde fazlaca yürümemeyi deneyin. İyi sulanmış çimlerde yürürken, çim geriye doğru ezilir. Çim kuru ise, çim yumruk yemiş gibi olur ve sonuçta zarar görebilir. Ayrıca, ıslak topraktaki ağır yaya trafiği, havanın çimen köklerine ulaşmasını engelleyen toprak sıkışmasına neden olabilir.

Biçme Makinenizin Keskin ve Yüksek Kalmasını Sağlayın.  Yani körleşmiş bıçak çim uçlarında yolmalara sebep olur. Bu kısımlar sararır. Ve hastalıklara giriş de sağlar. Kesim yüksekliği aşağıdan olmamalı. Çim yüksek biçilmelidir.Bu teknik ile çimin su kaybı daha az olur.

Sıcaklar artmadan gereken besin maddesini vermeniz uygundur. Stres ortamında gübre atılması çimin işine çok yaramaz. Bunun yerine sıcak, kuru havalar gelmeden önce gübre atımı yapılması doğrudur. Hava soğuduğunda ve yağmur mevsimi geldiğinde, çimlerinizin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olmak için tekrar besleyin. Sulamayı sabah 6:00 ile 10:00 arasında yapın, çimlerinizi sulamak için en verimli zaman bu saatlerdir. Daha az buharlaşma kaybına uğrar ve çimlerinizin gece vaktinden önce kuruması için zaman vardır. Öğleden sonra sulamak, suyun buharlaşmasını arttırıyor. Geceleri sulama ise fungal hastalığı çağırır.