Bahcevanlar

  • ORGANİK İLAÇLAMA

  • ORGANİK SEBZE BAHÇESİ KURULUMU

  • OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ KURULUMU

  • UZMAN BAHÇE BAKIMI

  • SİZ HAYAL EDİN BİZ YAPALIM...

  • BÜYÜK AĞAÇ BUDAMA HİZMETİ

  • OFİS BİTKİLENDİRMESİ

  • PROJE ÇİZİMİ

  • UZMAN DANIŞMANLIK HİZMETİ

ÇİM HAVALANDIRMA SANDALETİ

Çiminiz Nefes Alacak

Çim alanlarınızı havalandırmak artık çok kolay. Çim havalandırma sandaletlerini ayakkabınızın altına geçirerek bahçenizde keyifli bir şekilde yürümeniz yeterlidir. Sandaletlerin altındaki çiviler toprakta delikler oluşturur. Oksijen ve suyun köklere iletilmesini sağlayarak çimlerin daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapı kazanmasını sağlar.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız  
Satın almak için tıklayınız

MOONFERT ROOT (YENİ DİKİLEN BİTKİLER İÇİN)

Ülkemize ithal gelen süs bitkileri özel şartlarda ve iyi bakım koşulları altında yetiştiğinden bahçemize dikildiğinde aynı durumu pek göremeyiz. MOONFERT ROOT gübresi özellikle kılcal kök gelişimini artmasını destekleyen ve böylece bitkilerin yaşamını sürdürebileceği daha sağlıklı bir ortam hazırlar.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız  
Satın almak için tıklayınız

TEKE BÖCEĞİYLE NASIL BAŞA ÇIKABİLİRİM?

 

Bitki dünyasının son yıllarda en büyük belalısı olarak görülenorman zararlısı olan teke böceği zamanında fark edilmediğinde ağaçları kurutarak zarar vermektedir.

 

Ağacımda Teke Böceği Zararı Var mı?

Ağacınıza girip zarar vermeye başladığını, ağacın gövdesinin herhangi bir yerinde oval şekilde kurşun kalem kalınlığı çapında delikler oluşmuşsa ve delinen yerin alt kısmında talaş şeklinde döküntüler varsa,muhtemelen teke böceği zararıyla karşı karşıya kalmışsınızdır.

Mücadele için

Açılan delikleri gaz etkili insektisitle ıslatılmış pamuk ile tıkanması

Bu yöntemle böcek aldığı gaz ile dışarı çıkmak isteyecek ve bulduğu ilk delikten kendini dışarı atacaktır.

Açılan deliklerden şırınga ile enjeksiyon

Açılan deliklerden şırınga ile insektisit verilmesi, ilacın bitkinin öz suyuna girmesiyle böcekle temasıkolaylaşarak ölmelerinisağlayacaktır. Bu enjeksiyonun ağacın belirli bölgelerinden de takviye edilmesi gerekmektedir.

Ağacın komple ilaçlanması

Ağacınız küçük ve erişebilecek boyutta ise küçük pompalar ile yapraktan insektisit ile ilaçlama mümkündür. Daha büyük boyutlarda ise 200 lt’lik büyük pulvarizatörlerle ağacın tüm yüzeyi ve yaprakları ıslanacak şekilde ilaçlanmalıdır. Bu makine firmamızda mevcuttur.

Kökten ilaçlama

Ağacın kök bölgesinin insektisit ile ilaçlaması yapılması da etkili bir yöntemdir.

Kış mevsimine girerken bahçelerde çim alan ve bitki diplerine uygulanması toprağın kalitesini arttıracağından bitkilerin daha sağlıklı ve soğuklara daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.