KÖPEK & ÇİM

Köpeğimizin mutluluğu ve çimi hasardan korumak...

Köpekler ve çimler doğal bir çift. Onları nasıl güvenli, mutlu ve sağlıklı bir arada tutarız.


 

Köpeklerimiz farklı nedenlerden ötürü çimlerimizi bizim yaptığımız kadar takdir ediyorlar. Çoğunlukla bizim çimlerimizi kendi görünümleri için severken, köpeklerimiz onları koşmak, oynamak, sırtlarında yuvarlanmak ve işlerini yapmak için bir yer olarak görüyor. İşte çimlerinizin iyi görünmesini ve köpeğinizin güvenli ve mutlu olmasına yardımcı olacak birkaç basit ipucu.

Köpek idrarında bulunan asit bileşenleri çimlerde genelde sarı renkte olan yanmalara sebep olur. Yüksek biçme, etkilenen alanların mümkün olan en kısa sürede su ile yıkanması gibi uygulamalar zararın azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ancak, hasarlı noktaların onarılması gerekir,

Daha kalıcı ve etkili bir çözüm, bahçenizin arka tarafında bir alan oluşturarak ve oraya gitmesi için köpeğinizi eğitmektir.

Çimlerinizi yıl içerisinde en fazla 4 kez gübreleyin. Hızlı büyüten hızlı eriyen gübrelerle değil. Güçlü bir yapı kazandırmasını sağlayan yavaş eriyen ve potasyumu zengin gübre ile besleyin. Çim ne kadar sağlıklı olursa köpeğinizin verdiği zararlara karşı o kadar dayanıklı olur.

Çiminiz için kullandığınız gübre gibi malzemeleri düzgün olarak depolayın. Tüm çim ürünleri, çocukların ve evcil hayvanların içine giremediği yerlerde düzgün bir şekilde saklanmalıdır. Sizin köpeğiniz çim yediğinde panik yapmayın. Kusar. Kusmuğu yemesi durumunda da şaşırmamalısınız. Çoğu zaman, bazen mide bulantısını tedavi etmenin bir yolu olarak görülüyor bu.