BAHÇE İLAÇLAMA HİZMETİ

Bahçevanlar Peyzaj şirketi olarak bahçe ilaçlaması hizmetini siz değerli bahçe sahiplerine sunmaktayız.

İlkbahardan sonbahar mevsiminin sonuna kadar her türlü böcek ve zararlıların en aktif dönemidir. Bu dönemlerde bahçenizdeki bitkilerde; bitlenme, islenme(kararma), ağaç yapraklarında yapışkan sıvıların oluşması ve yapraklarda delikler oluşması gibi zararlar oluşması doğaldır.


 

Bu tür olaylara maruz kalmamak için ilaçlama yapılması kaçınılmazdır.

İlaçlama yapmadan önce bahçeyi kimin ilaçlayacağı önem arz etmektedir. Uzman bir Ziraat Mühendisi kontrolünde yapılması, hangi zararlılara hangi ilacın kullanacağını belirlemesi açısından önemlidir.

Örneğin külleme dediğimiz yapraklarda oluşan beyaz tozumsu görünüm  için (bu mantari bir hastalıktır) farklı ilaç, alev çalısı yapraklarında yenme durumuna karşı farklı, sümüklü böcekler için farklı ilaçlar kullanılmalıdır.

İlaçlaması mümkün olmayan büyük ağaçların ilaçlaması 200 lt’lik pulverizatörle yapılmaktadır. 5.5 BG gücüne sahip, 50 m uzunluğa sahip makine yaklaşık 20-25 m uzağa ilaç sıkma kapasitesine sahiptir.

Bakanlık zirai ilaçlama için mutlaka Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi ‘ne sahip Ziraat Mühendisi’ni zorunlu hale getirmiştir.

Firmamız bu belgeye sahiptir.

Özellikle hastane bahçe ilaçlaması, otel bahçesi ilaçlaması ve kurumsal alanların bahçelerinde meydana gelebilecek alerjik reaksiyonlara karşı bu belgenin bulundurulması kurumun elinde ciddi bir belgeye sahip olmasına yarayacaktır.

Uygun ilaçlama Fiyatlarını sormak için 0 216 642 3000 numarasından bize ulaşabilirsiniz.