Bahcevanlar

Petunyalar, saksılarda ve bahçelerde gelişen farklı renk seçeneklerine sahip en popüler çiçeklerdendir.

Bazen çiçekleri ilk günkü gibi kalmaz ve buruşmaya başlar. Bu durumun  kolayca önüne geçilebildiği gibi  bazen de önemli bir hastalığın ön belirtisi olabilir.

Çuha bitki besin maddelerince zengin ve nemli topraklarda daha iyi gelişim göstermektedir.

Bitkinin aşırı güneş almayan kısmen gölge olan nemli olan bir alana dikmesini öneririz.

Çoğumuz Bonsai’nin nasıl bir ağaç olduğuna akıl erdirmede zorluk çekeriz. Çünkü Bonsai adeta bir sanat çalışmasıdır. Bonsai tarihi; bizi 1000 yıl once Çin’e götürse de , Japonlar 100 yılı aşkın süredir bu ağaç üzerinde sanatlarını konuşturmaktadır. İç mekan bonsai bakımında birkaç ufak ip ucu işmizi fazlasıyla kolaylaştırmaktadır.

Genellikle barış çiçeği olarak bilinen spatifilyum uzun ömürlü bir iç mekan süs bitkisidir. Az ışıkla idare edebilmesinden ötürü ofis ve evlere kolayca adapte olur. Marketlerden veya çiçekçilerden spatifilyum aldığınızda üzerinde beyaz güzel bir çiçeğe sahiptir. Çiçek yetiştiricileri bitkinin çiçeklenme zamanında çeşitli hormonlar vererek bunu sağlarlar. Bu tip hormonlar yasal değildir.

Yaprak döken ağaçlar sert geçen kış ayları boyunca kendilerini koruma altına alırken, limon ağaçları tüm yıl boyunca büyümeye devam eder. Bu durum limon ağacını soğuk hava zararına duyarlı hale getirir. Bu zararın sebebi, nemin yapraklarda ve meyvede depolanmasından kaynaklanmaktadır.

Sebze bahçenizin gübrelenmesi için iyi bir verim almak adına önem arz etmektedir. Öncelikle toprağınızı iyi tanımalısınız bunun için de yapmanız gereken yöntem toprak analizidir. Bu test sayesinde toprağınızda yeterli azot, fosfor, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

HORTIFEEDS markası 25 sene önce, alışılmış standart üretimin dışında bölgenin, üreticinin ve mahsulün ihtiyacına göre farklı alternatifler sunmak amacıyla doğmuştur. İhtiyaca yönelik siparişler kaliteli ve taze hammadde tedariğiyle kaliteden ödün vermeden zamanında hazırlanır.

 

Hortifeeds, ISO 9001:2008 standartları sertifikasına sahiptir. Tüm ürünler yetiştiricilerin ve peyzaj alanlarındaki bitkilerin isteğini karşılamaya yönelik sıkı kalite kontrol standartlarına tabi tutulmuştur.

 

İlk başlarda küçük ve yerel olarak İngiltere’de faaliyet veren firma teknolojik gelişmeleri takip ederek kurumsal olarak gelişmiş ve zamanla ülke sınırlarını aşarak tüm Avrupa ve Orta Doğuda aranılan bir marka haline gelmiştir.

 

Tam anlamıyla Türkiye iklim, toprak, yetiştirilen mahsul özellikleri ve peyzaj bitkileri esas alınarak yeniden formüle edilmiş ürünler tarım ve peyzaj alanında hizmete sunulmuştur.

 

Başlıca ürün grupları; suda eriyen gübreler, sıvı gübreler, yaprak gübreleri, hidrofonik sistemler için gübreler ve iz element karışımları şeklindedir.

 

Tarımda ve çim alanlarda

LİTREDE 75 GR SAF FENOXAPROP-P-ETHYL aktif maddeli ayrık kontrol ilacı;
Bu İlaç, ayrığın aktif olarak büyüme döneminde ve sıcaklık 90 ° F= 32 cg olduğunda, doğrudan yaprağına püskürtülerek, 1 ay ara ile en fazla yedi uygulama şeklinde yapılabilir.

Önemli: Poa pretensis, lolium perene ve festuca türleri olan çimlerde kullanılabilir. Günümüzde Festuca arundinacea türünün ağırlıklı olduğu karışımlar kullanılmaktadır. 4-5 aylık gelişmiş bir çim alanda rahatça kullanılabilir.

HORTIFEEDS markası 25 sene önce, alışılmış standart üretimin dışında bölgenin, üreticinin ve mahsulün ihtiyacına göre farklı alternatifler sunmak amacıyla doğmuştur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Orkideler gelişme dönemi boyunca sürekli bitki besinine ihtiyaç duyarlar, haftada 1 kez düzenli olarak gübreleme yapmak gerekir.

Durağan geçen kış döneminde ise ayda 1 kez verilmesi yeterli olacaktır.

Hemen hepimizin bahçesinin en büyük düşmanları yabani otlardır. Sirke ile bu sorununuzu ortadan kaldırmanız mümkün.

İnsanlar kimyasal ilaçlara tonla para harcamakta ancak yabani otlardan kurtulamamaktadır.

Kokusuz olan böcek ilacı  evlerinizde ve bahçenizde güvenle kullanabileceğiniz kokusuz bir böcek ilacıdır. Ailemiz, çevremiz ve yediklerimizde kimyasal bir etki tarafından tehdit edilmek istemeyiz. Kimyasal olmayan ilaçların etkisi ise maalesef sınırlıdır.

Çiminiz Nefes Alacak

Çim alanlarınızı havalandırmak artık çok kolay. Çim havalandırma sandaletlerini ayakkabınızın altına geçirerek bahçenizde keyifli bir şekilde yürümeniz yeterlidir. Sandaletlerin altındaki çiviler toprakta delikler oluşturur. Oksijen ve suyun köklere iletilmesini sağlayarak çimlerin daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapı kazanmasını sağlar.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız  
Satın almak için tıklayınız

Bitkilerde dip besleme denilen yani kök bölgesi beslenmesi çok önemlidir.Günümüzde çoğu uygulamacının  yaptığı gübrelemede,bitki besin maddeleri bitkinin kök bölgesine inememektedir.Özellikle çim alan içinde bulunan süs bitkileri besin maddelerince fakirdir.Çünkü Çim üzerine atılan gübrelerin içindeki besin maddeleri çok içerikli seçilmemektedir.Bu çeşitlilik ithal ama pahalı gübrelerde mevcuttur.Bu durumda da bakım masrafları yükseltmektedir.Bu nedenle biz size hem daha  besleyici hem de daha az maliyetli gübreler olan suda eriyebilen toz gübrelerin uygulanmasını tavsiye ediyoruz.