Bahcevanlar

KAUÇUK

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Yazan  Kategori: İÇ MEKÂN SÜS BİTKİLERİ

Latince adı:  ficus elastica

 

Köken: Hindistan-Malezya

En uygun sıcaklık:  16-24° C

Minimum sıcaklık: 12° C

Önerilen yer:  Yarı gölge

Toprak:  Humus-torf

Saksı değişimi:  odanın büyüklüğüne bağlı olarak kış aylarının sonuna doğru 2-3 yılda bir saksı değişimi yapılabilir.

Bakımı: toz ve zararlılardan korumak için her 7 günde bir yaprakları ılık bir bezle yapraklar parlayana kadar temizlenmelidir.

Nem: toprağı her zaman nemli kalacak şekilde tutulmalıdır ancak kesinlikle aşırı sulama yapılmamalıdır.

Budama: Sağlıklı bir büyüme elde etmek için aşırı uzamış, hasarlı,ve hastalıklı dalları erken ilkbaharda makasla budayın.

Önemli Hastalıkları: yaprak dökülmesi, kök kanseri, kök çürüklüğü,kurşuni küf, atraknoz, nematodlar, thripsler, kabuklu ve unlu bitlerdir.

Gübreleme: Yaprak gübreleri(20-20-20+ME) ile yaz boyunca ayda bir kez  besleyin

Okunma 3146 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 06 Ağustos 2012 13:01
Tarık KAYAR

Ziraat Mühendisi - 17 Eylül 1983 İstanbul doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu Özel Tarhan Kolejinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 2001-2005 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Besleme Bölümü üzerine sürdürdü. 2006 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ardahan’da tamamladıktan sonra ilk iş deneyimini beş buçuk ay süren Koçtaş Yapı Marketlerinde satış temsilcisi olarak kariyer hayatına başlangıç yaptı. 2006-2010 yılları arasında ise Garanti Bankası’nda satış temsilcisi görevini üstlendi.2012 senesinde Beykent Üniversitesi Pazarlama Bölümünde MBA tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayından itibaren 2.5 yıl süreyle Gübretaş T.A.Ş'de ürün sorumlusu olarak çalışmıştır. Şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.