Bahcevanlar

ÖLMEK ÜZERE OLAN (DIŞ MEKAN) ÇİÇEĞİNİZİ GERİ GETİRMEK İÇİN...

Öğeyi Oyla
(4 oy)
Yazan  Kategori: İÇ MEKÂN SÜS BİTKİLERİ

Ölmeye yüz tutmuş çiçeği geri getirmek kolay değildir ancak elinizde doğru enstrümanlar varsa bir şansınız var demektir. İşte size bahçenizin eskisi gibi canlı güzel olabilmesi için birkaç ipucu;

 

  • Rengi sarı ve kahverengi olan yaprakları koparın. Bu yapraklar, besin elementlerini hiçbir işe yaramasa dahi bünyelerinde tutarlar.
  • Bitki etrafına malç sererek toprakla karıştırın. Malç, toprağa besin elementi sağladığı gibi çiçekler için de drenaj sağlar.
  • Yaprak üzerlerinde zararlı böcek veya yaprak zararı olup olmadığını kontrol edin. Eğer zararlılarla ilgili sorununuz varsa insektisit alarak talimatlara uygun olarak kullanın.
  • Fosforlu gübre kullanın. Fosforlu gübre büyümeyi ve yeni tomurcukların açmasını teşvik edecektir.
  • Günde bir kez sabahleyin çiçeklerinizi sulayın. Sabah sulamak toprakta suyun daha fazla kalmasını sağlayacaktır.
  • Çiçeklerinizi bol güneş alan bir yere yerleştirin(GÜNEŞ SEVEN BİTKİLER İÇİN). Güneş ışığı güzel çiçekler elde etmek için en temel ihtiyaçtır.
  • Eğer  bir dalını kırdığınızda dal canlı görünüyorsa şansınız var demektir.Bitkinin tüm uçlarından 2-3 parmak uzunluğunda budama yapın.

 

Okunma 4913 defa Son Düzenlenme Pazar, 21 Ekim 2012 09:29
Tarık KAYAR

Ziraat Mühendisi - 17 Eylül 1983 İstanbul doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu Özel Tarhan Kolejinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 2001-2005 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Besleme Bölümü üzerine sürdürdü. 2006 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ardahan’da tamamladıktan sonra ilk iş deneyimini beş buçuk ay süren Koçtaş Yapı Marketlerinde satış temsilcisi olarak kariyer hayatına başlangıç yaptı. 2006-2010 yılları arasında ise Garanti Bankası’nda satış temsilcisi görevini üstlendi.2012 senesinde Beykent Üniversitesi Pazarlama Bölümünde MBA tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayından itibaren 2.5 yıl süreyle Gübretaş T.A.Ş'de ürün sorumlusu olarak çalışmıştır. Şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.