Bu sayfayı yazdır

ÇUHA’NIZ ÇİÇEK AÇMIYOR MU?

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Yazan  Kategori: DIŞ MEKÂN SÜS BİTKİLERİ

1000’den fazla çeşide sahip çuhalar, geniş renk yelpazesine sahiptirler. Uzun dönem çiçekli kalmaları için iyi bakım önemli bir şarttır. İyi besleme, sulama ve yer seçimi bitkinin ömrünü uzatan etmenlerdir.

  • Bitkinizi aşırı güneş almayan kısmen gölge olan nemli olan bir alana dikmelisiniz.
  • Aşırı sulamadan kaçınarak sabahın erken saatlerinde toprak nemli kalacak şekilde sulanmalıdır. Aşırı su bitki köklerini çürüterek çuhanızı öldürebilir.
  • Yeni çiçek büyümesini teşvik etmek için ölmüş olan yaprak ve çiçekleri alandan uzaklaştırılmalıdır. Temiz olan bitki yatağında yeni çiçekler daha rahat bir şekilde ortaya çıkacaktır.
  • Çuhanızı fosfor ağırlıklı bitki besleme gübreleriyle birlikte sulama suyuna karıştırarak yaklaşık 10 günde bir sulamanız çiçeklenme oranını artıracaktır.

 

Okunma 6806 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 15 Aralık 2014 09:17
Tarık KAYAR

Ziraat Mühendisi - 17 Eylül 1983 İstanbul doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu Özel Tarhan Kolejinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 2001-2005 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Besleme Bölümü üzerine sürdürdü. 2006 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ardahan’da tamamladıktan sonra ilk iş deneyimini beş buçuk ay süren Koçtaş Yapı Marketlerinde satış temsilcisi olarak kariyer hayatına başlangıç yaptı. 2006-2010 yılları arasında ise Garanti Bankası’nda satış temsilcisi görevini üstlendi.2012 senesinde Beykent Üniversitesi Pazarlama Bölümünde MBA tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayından itibaren 2.5 yıl süreyle Gübretaş T.A.Ş'de ürün sorumlusu olarak çalışmıştır. Şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

Son Ekledikleri: Tarık KAYAR