Bahcevanlar

ÇOCUKLARLA BAHÇEVANLIK

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Kategori: ÇOCUKLAR

Bahçe işleri çocuklar için çok eğlencelidir. Çocuklar bahçede yeni beceriler edinirken yeni bir şeylerin öğrenmenin verdiği keyifle bahçede eğlenceli dakikalar geçirirler.

 

Bir yandan kendi bitkilerini yetiştirirken bir yandan da çevre, doğa ve fen hakkında da bilgi sahibi olurlar. Bahçenizin güvenli bir yer olduğundan çocuğunuza zarar verecek ekipmanların olmadığından emin olun ve çocuğunuzun nasıl keyif aldığını izleyin.

Çocuklar büyüyen-gelişen bitkilerle daha çabuk öğrenir

Her yaştan insan bahçeyle uğraşmaktan keyif alabilir ancak çocuklar için bahçenin yeri ayrıdır. Çocuklar bahçeyle uğraşırken farkında olmadan bir sürü yeni beceri-yetenek kazanırlar.

Sorumluluk: Bitkilere bakarak ve ilgilenerek

Anlamak: Neyin neden kaynaklandığını bilmek(örneğin; bitkiler su verilmediği zaman ölürler)

Kendine güven: Hedefine ulaşmasını sağlar. Büyüttüğü bir sebze-meyveyi yemesi

Doğaya aşk: Güvenli ve keyifli bir şekilde dış çevre-doğa hakkında bilgi sahibi olması

Akıl ve keşif: Botanik, fen ve bitki beslemenin basit yapısı hakkında bilgi sahibi olurlar

Fiziksel aktivite: Bahçeyle uğraşmak eğlenceli ve üretken olmasını sağlar

İşbirliği: Birlikte yapılan bir oyun aktivitesi ve takım çalışması

Yaratıcılık: Bitki büyütmek için yeni ve heyecan verici yollar buluyorlar

Beslenme: Taze gıda kaynakları hakkında öğrenme şansı

Okunma 1903 defa
Tarık KAYAR

Ziraat Mühendisi - 17 Eylül 1983 İstanbul doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu Özel Tarhan Kolejinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 2001-2005 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Besleme Bölümü üzerine sürdürdü. 2006 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ardahan’da tamamladıktan sonra ilk iş deneyimini beş buçuk ay süren Koçtaş Yapı Marketlerinde satış temsilcisi olarak kariyer hayatına başlangıç yaptı. 2006-2010 yılları arasında ise Garanti Bankası’nda satış temsilcisi görevini üstlendi.2012 senesinde Beykent Üniversitesi Pazarlama Bölümünde MBA tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayından itibaren 2.5 yıl süreyle Gübretaş T.A.Ş'de ürün sorumlusu olarak çalışmıştır. Şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

2 yorum

  • SABRİYE UZUNER SABRİYE UZUNER
    Yorum Linki Perşembe, 07 Mart 2013 16:21

    Merhaba genç girişimci arkadaşlar, sitenizi çok beğendim. Çocuklara karşı örnek davranışınızdan ve duyarlılığınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor ve sonsuz başarılar diliyorum.

  • SEVİM ÜNAL SEVİM ÜNAL
    Yorum Linki Cumartesi, 22 Aralık 2012 11:54

    Merhaba, öncelikle sitenizin bu kadar donanımlı olmasından dolayı tebrik ederim. Ben Acarkent'te ikamet ediyorum. Siteniz sayesinde bahçemde doğru bildiğim bir çok yanlıştan döndüm.Çocuklar hakkında yazmış olduğunuz bu yazı, bu işi ne kadar önemsediğinizi gösteriyor. Başarılarınızın devamını dilerim

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.