Bahcevanlar

Tarık KAYAR

Tarık KAYAR

Ziraat Mühendisi - 17 Eylül 1983 İstanbul doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu Özel Tarhan Kolejinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 2001-2005 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Besleme Bölümü üzerine sürdürdü. 2006 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ardahan’da tamamladıktan sonra ilk iş deneyimini beş buçuk ay süren Koçtaş Yapı Marketlerinde satış temsilcisi olarak kariyer hayatına başlangıç yaptı. 2006-2010 yılları arasında ise Garanti Bankası’nda satış temsilcisi görevini üstlendi.2012 senesinde Beykent Üniversitesi Pazarlama Bölümünde MBA tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayından itibaren 2.5 yıl süreyle Gübretaş T.A.Ş'de ürün sorumlusu olarak çalışmıştır. Şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

Petunyalar, saksılarda ve bahçelerde gelişen farklı renk seçeneklerine sahip en popüler çiçeklerdendir.

Bazen çiçekleri ilk günkü gibi kalmaz ve buruşmaya başlar. Bu durumun  kolayca önüne geçilebildiği gibi  bazen de önemli bir hastalığın ön belirtisi olabilir.

HORTIFEEDS markası 25 sene önce, alışılmış standart üretimin dışında bölgenin, üreticinin ve mahsulün ihtiyacına göre farklı alternatifler sunmak amacıyla doğmuştur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Bahçevanlar Peyzaj şirketi olarak bahçe ilaçlaması hizmetini siz değerli bahçe sahiplerine sunmaktayız.

İlkbahardan sonbahar mevsiminin sonuna kadar her türlü böcek ve zararlıların en aktif dönemidir. Bu dönemlerde bahçenizdeki bitkilerde; bitlenme, islenme(kararma), ağaç yapraklarında yapışkan sıvıların oluşması ve yapraklarda delikler oluşması gibi zararlar oluşması doğaldır.

Orkideler gelişme dönemi boyunca sürekli bitki besinine ihtiyaç duyarlar, haftada 1 kez düzenli olarak gübreleme yapmak gerekir.

Durağan geçen kış döneminde ise ayda 1 kez verilmesi yeterli olacaktır.

Kokusuz olan böcek ilacı  evlerinizde ve bahçenizde güvenle kullanabileceğiniz kokusuz bir böcek ilacıdır. Ailemiz, çevremiz ve yediklerimizde kimyasal bir etki tarafından tehdit edilmek istemeyiz. Kimyasal olmayan ilaçların etkisi ise maalesef sınırlıdır.

Genellikle meşe, kara ağaç, söğüt ve taş çekirdekli ağaçlarda meydana gelen stresle ilişkili bir hastalıktır.

Çok sıcak ve kuru geçen sezondan sonra bu tip akıntılar baş gösterir.

HortiFlow Initiator (Çiçek açtıran)
(5-20-5)+TE

Genelde peyzaj alanlarının kötü topraklara sahip olduğu düşünüldüğünde   HortiFlow Initiator gübresi ile toprağı zenginleştirerek budama sonrası ve bitki nakil işlemleri sonrasında bitkinin ihtiyaç duyduğu besin elementlerini karşılayarak boğum aralarından daha fazla sürgün çıkmasını, bitkinin toprağa daha rahat kök salması için ortam sağlar. Saksılı bitki değişimlerinde değişim yapıldıktan sonra kullanılması tavsiye edilir.

“İsli Küf Hastalığı”

Resimde görüldüğü bitkinizin yaprakları  siyah bir tabaka ile  kaplamışsa isli küf denilen mantari hastalığa yakalanmış demektir.

Ülkemize ithal gelen süs bitkileri özel şartlarda ve iyi bakım koşulları altında yetiştiğinden bahçemize dikildiğinde aynı durumu pek göremeyiz. MOONFERT ROOT gübresi özellikle kılcal kök gelişimini artmasını destekleyen ve böylece bitkilerin yaşamını sürdürebileceği daha sağlıklı bir ortam hazırlar.

HORTIFEEDS markası 25 sene önce, alışılmış standart üretimin dışında bölgenin, üreticinin ve mahsulün ihtiyacına göre farklı alternatifler sunmak amacıyla doğmuştur. İhtiyaca yönelik siparişler kaliteli ve taze hammadde tedariğiyle kaliteden ödün vermeden zamanında hazırlanır.

 

Hortifeeds, ISO 9001:2008 standartları sertifikasına sahiptir. Tüm ürünler yetiştiricilerin ve peyzaj alanlarındaki bitkilerin isteğini karşılamaya yönelik sıkı kalite kontrol standartlarına tabi tutulmuştur.

 

İlk başlarda küçük ve yerel olarak İngiltere’de faaliyet veren firma teknolojik gelişmeleri takip ederek kurumsal olarak gelişmiş ve zamanla ülke sınırlarını aşarak tüm Avrupa ve Orta Doğuda aranılan bir marka haline gelmiştir.

 

Tam anlamıyla Türkiye iklim, toprak, yetiştirilen mahsul özellikleri ve peyzaj bitkileri esas alınarak yeniden formüle edilmiş ürünler tarım ve peyzaj alanında hizmete sunulmuştur.

 

Başlıca ürün grupları; suda eriyen gübreler, sıvı gübreler, yaprak gübreleri, hidrofonik sistemler için gübreler ve iz element karışımları şeklindedir.

 

Sayfa 1 / 7