Bahcevanlar

Çimlerinizi Ayrıktan Kurtarın

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kategori: ÇİM

LİTREDE 75 GR SAF FENOXAPROP-P-ETHYL aktif maddeli ayrık kontrol ilacı;
Bu İlaç, ayrığın aktif olarak büyüme döneminde ve sıcaklık 90 ° F= 32 cg olduğunda, doğrudan yaprağına püskürtülerek, 1 ay ara ile en fazla yedi uygulama şeklinde yapılabilir.

Önemli: Poa pretensis, lolium perene ve festuca türleri olan çimlerde kullanılabilir. Günümüzde Festuca arundinacea türünün ağırlıklı olduğu karışımlar kullanılmaktadır. 4-5 aylık gelişmiş bir çim alanda rahatça kullanılabilir.

 

Ayrığa yaprak ve gövdeden nüfuz eder, 4-10 gün içinde yapraklarda sararma ve lekeler görülür, hava şartlarına bağlı olarak bitki 15-30 gün içinde ölür. Bitkilerin gelişmesi için uygun olan optimum iklim şartları ilacın etkisini arttırırken kuru ve soğuk şartlar etkisini azaltır. Uygulamadan 1-3 saat sonraki yağışlardan olumsuz etkilenmez.

Kullanım şekli: Ayrıkların biçilmemiş olması gerekir. Önceden bolca sulanan çimin yapraklarının kuruması beklenir. Ve uygun dozaj halinde çim alana spreylenir.2 gün sulama yapılmaz.Daha sonra periyodik sulamaya devam edilir.Çim alan biçilecekse 1 gün sonra yapılır.

Bu ilaç su otu denilen yabancı otu da öldürür.

Kullanım dozu: 100 m2 çim alana 15 ml ilaç aktif maddesi düşmelidir.15 litrelik sırt pompasına 15 ml ilaç karıştırılır ve alana sprey edilir.

Kullanımı ile ilgili Uzman Ziraat Mühendisine danışınız.

Okunma 1623 defa
Bu kategoriden diğerleri: « BAHAR AYLARINDA ÇİM BAKIMI

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.