Bahcevanlar

ÇİM BİÇME MAKİNASI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMENİZ GEREKİR

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Yazan  Kategori: BAHÇE ALET VE EKİPMANLARI

Çim biçme makinası alımında dikkat edilmesi gereken ilk husus; bahçenizin büyüklüğü ve hangi çeşit makineyle kesim yapacağınızdır. Bahçe alanının büyüklüğü, kesim genişliğiyle doğru orantılıdır.

 

Dikkat edilecek hususlar şunlardır;

  • Bahçe alanına bağlı olarak kesim tablasının genişliğine karar verin.
  • 50m2’den küçük bir bahçeye sahipseniz itmeli bir çim biçme makinası tercih edilebilir.
  • Ufak alanları, ağaç diplerini ve dar köşeleri kesmek için misinalı çim biçme makinaları ideal tercihtir
  • Büyük bir bahçeye sahipseniz bıçak genişliği en az 25-40 cm arasında değişen silindir ve dönen bıçaklı çim makinaları size uygulamada pratiklik kazandıracaktır.
  • Çok büyük bir bahçeye sahipseniz ve elektrik almada sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka benzinli çim biçme makinalarını tercih etmelisiniz ancak fazlaca gürültülü olduklarını hatırlatmakta fayda var.

 

Okunma 4283 defa Son Düzenlenme Cuma, 03 Ağustos 2012 12:28
Tarık KAYAR

Ziraat Mühendisi - 17 Eylül 1983 İstanbul doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu Özel Tarhan Kolejinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 2001-2005 yılları arasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Besleme Bölümü üzerine sürdürdü. 2006 yılında askerlik görevini kısa dönem olarak Ardahan’da tamamladıktan sonra ilk iş deneyimini beş buçuk ay süren Koçtaş Yapı Marketlerinde satış temsilcisi olarak kariyer hayatına başlangıç yaptı. 2006-2010 yılları arasında ise Garanti Bankası’nda satış temsilcisi görevini üstlendi.2012 senesinde Beykent Üniversitesi Pazarlama Bölümünde MBA tamamladı. 2010 yılı Ağustos ayından itibaren 2.5 yıl süreyle Gübretaş T.A.Ş'de ürün sorumlusu olarak çalışmıştır. Şuanda Bahçevanlar Peyzaj Ltd. Şti. ortaklarındandır.

Bu kategoriden diğerleri: ÇİM HAVALANDIRMA MAKİNESİ »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.